XIII edycja konkursu Narodowego Banku Polskiego na pracę pisemną

Uprzejmie informujemy, iż Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w XIII edycji konkursu na pracę pisemną w kategorii:

• gimnazja na temat „Umiesz liczyć, licz na siebie. Twoje sposoby na dorabianie do kieszonkowego”;
  • szkoły ponadgimnazjalne na temat „Od pasji do pensji! Czy Twoje hobby mogłoby stać się sposobem na zarabianie pieniędzy?”.

Konkurs ma na celu:

• pogłębienie zainteresowań młodzieży ekonomią,
  • sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej,
  • zachęcenie dyrekcji i nauczycieli do wdrażania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej.

Do udziału zapraszamy uczniów publicznych i niepublicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczęszczających do szkoły w roku szkolnym 2014/2015.

Kapituła konkursu przyzna nagrody pieniężne za zajęcie:

• I miejsca w wysokości 3.700,- zł brutto,
  • II miejsca w wysokości 3.200,- zł brutto,
  • III miejsca w wysokości 2.700,- zł brutto.

Kapituła przyzna także 3 wyróżnienia – nagrody pieniężne w wysokości po 1.200,- zł brutto.

Ponadto nauczyciele, opiekunowie merytoryczni najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne za zajęcie przez ucznia:

• I miejsca w wysokości 2.000,- zł brutto,
  • II miejsca w wysokości 1.800,- zł brutto,
  • III miejsca w wysokości 1.600,- zł brutto.

Natomiast za otrzymanie przez ucznia wyróżnienia nagrodę pieniężną w wysokości 1.200,- zł brutto.

Prace można nadsyłać do 17 października 2014 r.

Więcej szczegółów o konkursie z regulaminem na http://nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2014/praca_pisemna/praca_pisemna.html